OyunSosyal MedyaUygulamaWordpress

WhatsApp İçin 6 Yeni Özellik Duyuruldu!

WhatsApp şu an dünya üzerinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması. Her uygulama olduğu gibi WhatsApp da sürekli olarak güncelleniyor ve uygulamaya yeni özellikler ekleniyor. WhatsApp’ın sahibi olan Facebook tarafından, 2021 yılı içerisinde 6 yeni özelliğin aktif hale getirileceği duyuruldu. WhatsApp’ta önümüzdeki günlerde uygulamaya dahil olması beklenen yeni özellikler ise şunlar:

Çoklu Cihaz Desteği

Bu özellik sayesinde kullanıcılar, hesaplarını birbirine bağlayabilecek ve tüm hesaplar tek bir cihaz üzerinden görüntülenebilecek ve kontrol edilebilecek.

Masaüstü Uygulaması İçin Arama Özelliği

Şu an itibariyle yalnızca mobil cihazlarda aktif olan sesli arama özelliği, bu özelliğin aktif hale gelmesiyle birlikte bilgisayarlardan üzerinden de kullanılabilecek.

Videoları Sessize Alma

Bu özellik sayesinde artık gönderilen ya da alınan videolar sessize alınabilecek. Bu özelliğin video aramalarında kullanılıp kullanılamayacağı ise henüz bilinmiyor.

Tatil Modu

Bu özellik bazı kullanıcıların kafasını karıştırdı fakat durum oldukça basit. Eğer sohbet geçmişinizde yer alan bir sohbeti arşive kaydederseniz, WhatsApp artık bu sohbetten gelen bildirimleri size göstermiyor.

Sigorta

Bu özellik yalnızca Hindistan’daki WhatsApp kullanıcıları için aktif hale getirilecek. Bu özellik sayesinde Hindistan’daki kullanıcılar WhatsApp aracılığıyla emeklilik programları ya da sağlık sigortası gibi hizmetleri satın alabilecekler.

Grup Aramalarına Sonradan Dahil Olma

Bu özellik kullanıcıların en ihtiyaç duydukları özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Eski sürümlerde olmayan bu özellik aktif hale geldiği zaman, artık kullanıcılar kaçırdıkları ya da geç kaldıkları grup aramalarına sonradan dahil olabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu