Sosyal MedyaUygulama

WhatsApp İle Süreli Mesaj Gönderme

WhatsApp, akıllı telefonlar için geliştirilmiş, diğer işletim sistemine sahip cihazlarla uyumlu çalışan mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Süreli mesaj, bir kişiye ya da gruba göndereceğiniz mesajının belirli bir süre silinmesini sağlar. Böylece gereksiz mesaj birikmesi ve gereksiz sohbetleri kaydetmeden engellemiş olursunuz. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak, WhatsApp ile süreli mesaj gönderme yapabilirsiniz.

WhatsApp Süreli Mesaj Özelliği

Süreli mesaj özelliğini gelen mesajlar için değil, göndereceğiniz mesajlar için uygulayabilirsiniz. Kişilerin mesajı okuyup okumadığı dikkate alınmaz. Karşı taraftaki kişi ya da gruba göndereceğiniz mesaj okunmadığı takdirde, 7 gün içinde otomatik olarak silinir. Gönderilen fotoğraf, video, ses ve gif vb. dosyalar kişilerin galerisine kaydedilir. Sadece gönderilen yazılar otomatik olarak silinir. Kişiler mesajları ekran görüntüsü alarak kaydedebilirler.

Süreli mesaj gönderme özelliğini aktif ettiğinizde, eski sohbetleriniz etkilenmez. Hangi kişi ya da grup için bu özelliği aktif ediyorsanız, bu zamandan sonraki göndereceğiniz mesajlar için geçerli olur. Grup sohbetlerinde bu özelliği sadece yöneticiler açabilir ya da kapatabilir.

Süreli mesajın kapalı olduğu sohbette, mesajlar silinmez. Kullanıcılar mesajlar kaybolmadan önce yedekleme işlemimi ile mesajları kaydedebilirler. Yedekleme geri yüklenirse de mesajlar silinir. Süreli mesaj gönderme özelliği aktif olduğunda fotoğraf, video, ses, gif gibi dosyaların kaybolduğunu görebilirsiniz. Otomatik indirme özelliği açıksa, gönderilen ses, video, gif, fotoğraf gibi dosyalar akıllı telefona kaydedilir.

WhatsApp Otomatik İndirme Özelliğini Değiştirme

WhatsApp uygulamasını açın.

Sağ üst köşedeki üç noktaya basarak ayarları açın.

Depolama ve veriler seçeneğine basın.

Burada medyaları Wİ-Fİ ve mobilde otomatik indirme özelliğini açabilir ya da istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. 

WhatsApp Süreli Mesaj Gönderme Özelliğini Aktif Etme

Akıllı telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.

Süreli mesaj gönderme özelliğini uygulayacağınız grup ya da kişi sohbetini açın.

Sohbet penceresi açıkken, kişinin adına dokunun.

Açılan pencerede süreli mesajlar yazısına basın.

Karşınıza bir uyarı penceresi gelecektir. Devam butonuna basın.

Süreli mesajları açık seçin.

Bu işlemleri sırasıyla yaptığınızda, süreli mesajlar özelliğini açmış olursunuz.

Süreli mesaj gönderme özelliği aktif olduğunda, o kişi ya da grubun adının yanında bir saat simgesi gözükür. Yine yukarıdaki işlemleri sırasıyla yaparak, süreli mesaj gönderme özelliğini kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu